اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / واگذاری اختیار بخشی از اراضی بام خرم آباد به استان در حال انجام است
82233401-71023515.jpg

واگذاری اختیار بخشی از اراضی بام خرم آباد به استان در حال انجام است

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

محمد اصلانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با وجود پیگیری های بسیار سازمان جنگل ها تاکنون با واگذاری اختیار ۲۰۰ هکتار از اراضی بام لرستان به استان موافقت نکرده است.
وی ادامه داد: متاسفانه در سال های گذشته ۸۰۰ هکتار از اراضی داخل شهر به عرصه جنگلی تبدیل شده و سازمان جنگل ها و مراتع کشور اجازه اجرای طرح های گردشگری با مشارکت بخش خصوصی در این عرصه را به استان نداده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان اظهار کرد: بنابر اظهارات سازمان جنگل ها به دلیل اینکه بام لرستان به عنوان عرصه جنگلی تعریف شده، امکان واگذاری اراضی آن به بخش خصوصی وجود ندارد.
اصلانی گفت: در این صورت تنها امکان واگذاری اراضی به صورت استیجاری وجود دارد که بخش خصوصی از این نوع واگذاری استقبال نمی کند.
اصلانی در عین حال گفت: دستگاههای دولتی از جمله صدا و سیما و محیط زیست که طرح هایی در بام لرستان در دست اجرا دارند، در این باره مشکلی ندارند.
وی با بیان اینکه سرمایه گذاران بخش خصوصی مایل به اجرای طرح های گردشگری در بام لرستان هستند افزود: بنابر رایزنی های انجام شده، اجرای ‘طرح مدیریت واحد’ در بام لرستان مطرح شده که برای این مهم باید مسئولان سازمان جنگل ها به استان سفر کرده تا در این رابطه بیشتر بحث و بررسی شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان افزود: تاکنون شورای عالی جنگل ها با واگذاری ۲۰۰ هکتار از بام به استان موافقت نکرده که به همین منظور از رئیس سازمان جنگل ها و مراتع کشور برای حضور در استان دعوت شده تا در این باره تصمیم گیری شود ،
بام لرستان نام پروژه گردشگری و تحقیقاتی در شهر خرم آباد است.
این مجتمع گردشگری، تحقیقاتی حدود ۸۰۰هکتار وسعت دارد و در شرق شهر خرم آباد در بالای کوه مدبه واقع شده و نام قبلی آن ۱۴ بود.
این مجتمع شامل مکان های تفریحی، باغ وحش، دانشکده محیط زیست، رصد خانه کاسین، مدرن ترین رصد خانه خاورمیانه، و مرکز تحقیقاتی گیاهان دارویی است.
*خبرنگار – بابایی* دبیر – علیدوستی*
۷۲۶۹/۶۰۶۰

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اقتصاد
  • بام خرم آباد
  • واگذاری اراضی

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان