اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / وزیر نعاون کار و رفاه اجتماعی از مجتمع کشت و صنعت لرستان بازدید کرد
82158022-70880808.jpg

وزیر نعاون کار و رفاه اجتماعی از مجتمع کشت و صنعت لرستان بازدید کرد

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش ایرنا وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در این بازدید که استاندار لرستان وی را همراهی می کند از بخش های مختلف این مجتمع دیدار و در روند جریان احیای آن قرار گرفت.
مجتمع کشت و صنعت لرستان امسال با حضور وزیر جهاد کشاورزی پس از ۱۲ سال رکود به بهره برداری مجدد رسید.
این مجتمع پس از حدود دو دهه تعطیلی و مصادره توسط بانک با حضور سرمایه گذار خارجی احیا و راه اندازی شده است.
مجتمع کشت و صنعت لرستان در سال ۱۳۵۴ در حومه جنوبی خرم آباد با هدف پرورش دام و طیور تاسیس شد، این مجتمع دارای ۲۵۰ سوله نگهداری دام و طیور است که در هر سوله یک هزار راس دام نگهداری می شده است.
۲۳ سیلوی فلزی دو هزار تنی ، چهار دستگاه انبار فلزی، چهار کارخانه خوراک دام و ۶۶ استخر پرورش ماهی سردابی و گرم آبی از دیگر داشته های این مجتمع تولیدی است که ظرفیت اشتغالزایی یکهزارو ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم را داراست.
تا پیش از سال ۶۶، صادرات این مجتمع به کشورهای حوزه خلیج فارس انجام می شد، همچنین علاوه بر تهیه گوشت قرمز و سفید چندین کارخانه کالباس و سوسیس در ردیف فرآورده های دامی، در این مجتمع احداث شد که با تعطیلی مجتمع، این کارخانجات نیز به خارج از محدوده استان منتقل شدند.
با تمامی این ظرفیت ها، مجتمع عظیم کشت و صنعت لرستان در سال ۱۳۸۳ بنا بر تصمیم دولتمردان به بخش خصوصی واگذار شد تا بدین وسیله شاید بتوان شاهد پیشرفت چشمگیر و توسعه بیشتر این مجموعه باشیم.
اما بعد از این تصمیم گیری، کارگران اخراج شدند به این امید که بعد از واگذاری به بخش خصوصی و راه انداری، دوباره دعوت به کار شوند که به دلیل ناکارآمدی مالکان بخش خصوصی این مجتمع، نه تنها کارگران اخراج شده جذب نشدند، بلکه هیچ نیروی کار جدیدی هم استخدام نشد و در نهایت ماشین آلات و ابزار کار و سوله ها و برخی از تجهیزات و موجودی های منقول و غیر منقول هم توسط مالکان خصوصی فروخته شد.
با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، احیای این مجتمع عظیم در دستور کار قرار گرفت و در نهایت راه اندازی مجدد مجتمع کشت و صنعت لرستان با سرمایه گذاری اولیه ۲۰۰میلیون دلاری بخش خصوصی آغاز شد.
گفتنی است عملیات احداث گلخانه این مجتمع نیز آغاز شده و در فاز نخست آن، محصولات سبزی و سیفی دی ماه امسال به روسیه صادر می شود.
ربیعی در سفری دو روزه به لرستان، چهارشنبه پس از افتتاح مرکز درمانی تامین اجتماعی نورآباد در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان حاضر شد و امروز نیز علاوه بر افتتاح دو طرح تامین اجتماعی و بازدید از مجتمع کشت و صنعت با تشکل های کارگری استان دیدار می کند.
۷۲۷۳/۶۰۶۰

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اجتماعی
  • داخلی
  • خرم آباد

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان