اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / پرداخت تسهیلات ازدواج در لرستان سه برابر شده است
82375712-71304166.jpg

پرداخت تسهیلات ازدواج در لرستان سه برابر شده است

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش ایرنا، علی هادی چگنی روز پنجشنبه در کارگروه اشتغال که در محل استانداری لرستان برگزار شد افزود:: طی سال ۱۳۹۴ مبلغ ۷۹ میلیارد تومان تسهیلات ازدواج توسط بانک ها پرداخت شد که این میزان طی ۹ ماه سال جاری به ۲۲۲ میلیارد تومان رسیده است و میزان ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیارد تومان دیگر نیز تا پایان سال جاری برنامه ریزی شده که پرداخت شود.
وی گفت: بر اساس ارزیابی های صورت گرفته لرستان بعد از بوشهر تنها با یک درصد اختلاف از نظر پرداخت تسهیلات ازدواج در رتبه دوم کشور قرار دارد.
چگنی یادآور شد: هم اکنون ۱۶ هزار نفر متقاضی وام ازدواج در صف قرار دارند که پیش بینی می شود تا پایان سال با پرداخت تسهیلات در نظر گرفته شده به این افراد، هیچ شخص متقاضی وام ازدواج در صف وام ازدواج نباشد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان گفت: برخی بانک ها در پرداخت تسهیلات ازدواج عملرد بسیار مطلوبی داشته اند که از آن جمله بانک ملی با ۱۰۷ درصد پرداخت رتبه اول را هم در استان و هم در کشور دارد.
چگنی گفت: در عین حال بانک هایی نیز عملکرد قابل قبولی ندارند که از جمله بانک ملت با اینکه میزان تعهد او از ۵۷ میلیارد تومان به ۵۶ میلیارد تومان کاهش یافته است اما با میزان پرداختی ۵۶ درصد در رتبه ۲۱ کشوری قرار دارد.
وی گفت: همچنین صندوق کارآفرینی امید با ۸۳ درصد پرداختی رتبه پنج کشور، پست بانک با ۸۰ درصد پرداختی رتبه اول ، بانک توسعه تعاون رتبه ۶ و بانک صادرات رتبه ۱۰ کشوری را دارد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان گفت: بانک قرض الحسنه مهر ایران در زمینه پرداخت تسهیلات ازدواج بسیار بد عمل کرده است بطوریکه در رتبه سی ام کشوری قرار دارد.
وی گفت: در مجموه بانک های خصوصی در زمینه پرداخت وام ازدواج ۶ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان تعهد داشتند که تا کنون چهار میلیارد تومان آن یعنی حدود ۶۰ درصد تعهد خود را پرداخت کرده اند و مابقی را نیز طی ۱۰ روز آینده پرداخت خواهند کرد.
۱۹۲۰
خبرنگار:مهری میردریکوند**

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اقتصاد
  • کارگروه اشتغال
  • وام اشتغال

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان