اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / چهارشنبه سوری پنج نفر را در لرستان راهی بیمارستان کرد
82464987-71483929.jpg

چهارشنبه سوری پنج نفر را در لرستان راهی بیمارستان کرد

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

محسن محمدی شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این افراد در شهرستان های خرم آباد و ازنا دچار مصدومیت سطحی شدند که پس از معالجه مرخص شدند.
وی گفت: مرکز فوریت های پزشکی استان لرستان برای رسیدگی به موقع به حوادث و مصدومیت های ناشی از چهارشنبه سوری در آماده باش کامل قرار دارد.
وی افزود: در ۵۸ پایگاه جاده ای و شهری استان لرستان ۲ تکنسین اورژانس ۱۱۵ مستقر هستند و تمامی کارکنان اورژانس نیز در آماده باش هستند.
به گفته محمدی میزان حوادث ناشی از چهارشنبه سوری در لرستان طی ۲ سال اخیر در مقایسه با سال های گذشته کاهش چشمگیری داشته است و آنچه که اتفاق افتاده نیز به صورت جراحات و مصدومیت های سطحی و سرپایی درناحیه دست، صورت و چشم بوده اند.
وی بیان کرد: امسال نیز به طور همزمان با هماهنگی اورژانس کشور در راستای اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در راستای کاهش حوادث ناشی از چهارشنبه سوری، نصب بنرهایی با یاد شهدای آتش نشان و اقداماتی مبنی بر آگاهی در این زمینه انجام شده است.
معاون فنی وعملیاتی مرکز فوریت های پزشکی لرستان افزود: در سال ۱۳۹۴ در لرستان ۴۷ نفر بر اثر حوادث ناشی از چهارشنبه سوری دچار آسیب شدند که بیشتر این صدمات در ناحیه سر، صورت و چشم به صورت سرپایی درمان شدند.
وی افزود: با توجه به پویش های مردمی با محوریت نه به چهارشنبه سوری خطرناک، پیش بینی می شود میزان صدمات ناشی از چهارشنبه سوری امسال نسبت به سال های قبل بسیار کمتر باشد.
۷۲۷۴/۳۰۲۲
خبرنگار: مریم نریمانی ** انتشاردهنده: احسان کردی

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اجتماعی
  • چهارشنبه سوری
  • مصدوم
  • علوم پزشکی

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان