اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / کاهش هفت درصدی تصادفات جاده ای در استان لرستان
82290574-71137342.jpg

کاهش هفت درصدی تصادفات جاده ای در استان لرستان

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش ایرنا،علی زندی فر روز سه شنبه در جلسه کارگروه جامعه ایمن شهرستان دورود افزود:با توجه به برنامه ریزی مدون راهداری ، پلیس راه ، شورای ترافیک استان و پلیس راهور در سه سال اخیر بیشترین درصد کاهش تلفات جاده ای در بین استانهای زاگرس نشین مربوط به استان لرستان می باشد.
وی گفت:در این مدت آمار تلفات از ۵۵۰ نفر به ۳۷۰ نفر کاهش پیدا کرده که با توجه به توان و پتانسیل استان می توانیم این آمار را به حداقل برسانیم.
وی با بیان اینکه ۷۱درصد تصادفات استان در محورهای برون شهری،۱۸ درصد درون شهری و ۱۱ درصد در محورهای روستایی به وقوع می پیوندند خاطرنشان کرد:بیشترین تصادفات استان در شهریور ماه و کمترین در اردیبهشت ماه بوده و همچنین ۴۷ درصد فوتی ها شهرنشین و ۵۳ درصد روستایی بوده اند.
زندی فر با بیان اینکه در ۶ ماهه امسال ۱۵ فقره تصادف در شهر دورود به وقوع پیوسته اظهار داشت: این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۲۰ فقره بوده که کاهش ۲۵ درصدی داشته است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه مهمترین مشکل در شهرستان دورود سه راهی چالانچولان است اظهار داشت: با توجه به احداث دو دهنه پل و هزینه ای که صورت گرفته همچنان خودروهایی که از این نقطه عبور می کنند با سردرگمی مواجه می شوند.
وی افزود:طرح اصلاح سه راهی چالانچولان به مشاورین سپرده شده که پس از تأیید نهایی از سال آینده عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد و در سریعترین زمان ممکن به بهره برداری خواهد رسید.
۷۲۶۸/۶۰۶۰
خبرنگار:میلاد باقری ** انتشار دهنده:محمد علیدوستی

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اجتماعي
  • تصادفات جاده اي
  • راهداري و حمل و نقل جاده اي
  • دورود

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان