اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / کاهش ۵۰درصدی قاچاق کالا در سال ۹۵
n82626326-71795825.jpg

کاهش ۵۰درصدی قاچاق کالا در سال ۹۵

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش خبرگار ایرنا٬ عبدالمجید نگارش‌نژاد روز چهارشنبه در جلسه کمیسیون فرهنگی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز لرستان که در محل سالن جلسات صداوسیمای مرکز خرم آباد برگزار شد٬ افزود: در سال ۹۲ میزان قاچاق کالا ۲۵ میلیارد دلار بود که از این میزان ۱۷/۲ میلیارد دلار به کالاهای وارداتی و ۷/۸ میلیارد دلار نیز مربوط به قاچاق کالاهای خروجی از کشور بود.
وی بیشترین حجم از کالای خروجی را به بحث سوخت مرتبط دانست و گفت: قاچاق سوخت که ۹۰ درصد میزان قاچاق کالاهای خروجی از کشور را به خود اختصاص داده بود٬ اکنون به نیم میلیارد دلار رسیده که آماری بسیار امیدوار کننده است.
نگارش نژاد در ادامه به نقش قاچاق کالا و ارز در وارد کردن خسارت به اقتصاد کشور اشاره کرد و گفت: سیاستگذاری٬ برنامه ریزی٬ هماهنگی و نظارت از مهمترین وظایف این ستاد در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کشور است.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور به اتخاد چند راهبرد در بحث سیاست گذاری های این ستاد اشاره کرد و افزود: مقابله٬ امحاء و تقدم پیشگیری بر مقابله از مهمترین سیاست های ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کشور است.
نگارش نژاد امحاء کالای قاچاق را یکی از کارسازترین راه ها در برخورد با قاچاقچیان دانست و گفت: آلوده بودن ۹۵ درصد از کالاهای قاچاق سلامت محور و همچنین نشان داده شدن قاطعیت در این روش٬ از مهمترین علل کارآمد واقع شدن امحا کالای قاچاق است.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور٬ مهمترین و اصلی ترین راه حل مبارزه با قاچاق را مسئله تقدم پیشگیری نسبت به مقابله دانست و گفت: استقرار نیرو در مرزها و همه راه های مقابله٬ هزینه های هنگفت جانی و مالی را بر کشور تحمیل میکند لذا بحث پیشگیری با شدت بیشتری باید پیگیری و اجر شود.
نگارش نژاد افزود: آگاهی بخشی٬ تبدیل آن به باور و تبدیل باور به رفتار٬ مهمترین مسائل در حوزه پیشگیری و فرهنگ سازی است.
۷۲۶۴/۶۰۶۰
خبرنگار: بهزاد سلاح ورزی**انتشاردهنده:محمد علیدوستی

پرتال خبری evjlorestan /*

کد خبر: ۸۲۶۲۶۳۲۶ (۶۱۱۴۱۷۷)

نسخه چاپی

برچسب ها

اقتصاد

قاچاق كالا و ارز

پيشگيري

قاچاق

می فایل پرتال خبری استان لرستان