اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / کاپیتولاسیون نقض آشکار استقلال و حاکمیت ملی ایران بود
82274868-71106605.jpg

کاپیتولاسیون نقض آشکار استقلال و حاکمیت ملی ایران بود

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام محمد سوری در خطبه های نماز جمعه پلدختر به سالروز افشاگری امام خمینی (ره) علیه کاپیتولاسیون اشاره کرد و افزود: در لایحه کاپیتولاسیون هر آمریکایی هر جنایتی مرتکب شود ایرانی حق اعتراض ندارد و شاه ایران را با سگ آمریکایی برابر می کرد .
وی گفت : امام راحل وقتی از حضور مستشاران نظامی و امنیتی آمریکا و تصویب کاپیتولاسیون اطلاع یافتند تصمیم به افشاگری این توطئه بزرگ و ننگین کردند
وی افزود: امام خمینی (ره) بر علیه این لایحه ننگین قیام کرد و قبح این مسئله تا جایی بود که روز قبول آن روز عزای ملت ایران نامگذاری کردند و از آن به سند بردگی ملت ایران تعبیر کردند .
امام جمعه پلدختر گفت: بنابر این اقدام جسورانه امام خمینی (ره) بر ضد منافع نامشروع آمریکا، هیات حاکمه را وادار ساخت که خیلی عجولانه و با ترس اقدام به دستگیری و تبعید امام راحل به ترکیه کنند .
حجت الاسلام سوری افزود: مردم ایران اسلامی تا به امروز هنوز خدعه ها و نیرنگ های آمریکا از جمله امتیاز استعماری کاپیتولاسیون را فراموش نکرده اند.
خطیب نماز جمعه پلدختر به فرامین و دستورات مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات اشاره کرد و گفت: ارتقا سلامت انتخابات امری مهم و باید به گونه ای باشد که همه به سلامت آن اذعان داشته و هیات های اجرایی و نظارت کسانی را به مردم عرضه کنند که گل سرسبد و بهترین ها باشند که وظیفه آنها در این رابطه سنگین است .
حجت الاسلام سوری افزود: دست اندرکاران انتخابات عدالت محورباشند و آگاهی مردم را با اطلاع رسانی در رای دهی ارتقا ببخشند تا مردم کسی را که انتخاب می کنند پشیمان نشوند .
امام جمعه پلدختر گفت: در انتخابات قوانین انتخاباتی رعایت و بی نظمی صورت نگیرد و برای مردم نسبت به منابع مالی شفاف سازی شود و مشخص شود پول های هنگفت و میلیاردی که در انتخابات هزینه می شودرا از کجا می آورند .
۷۲۷۲/۶۰۰۱
خبرنگار : فاطمه مهرابی** انتشار دهنده: هوشنگ بهرهی

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اجتماعی
  • داخلی
  • سیاسی
  • پلدختر
  • نماز جمعه

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان