اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / یک هیات ویژه مشکلات دلفان و سلسله را مورد بررسی قرار می دهد
82159944-70884576.jpg

یک هیات ویژه مشکلات دلفان و سلسله را مورد بررسی قرار می دهد

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

علی رستمیان روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این کارگروه ویژه شامل دو تن از معاونان وزیر کار به همراه مدیر عامل صندوق کارآفرینی مهر در سفر به منطقه ، پتانسیل ها و ظرفیت ها و موضوع اشتغال دلفان و سلسله را مورد بررسی قرار می دهند .
وی بیان داشت : این کارگروه وضعیت واحدهای تعطیل شده و تملک شده بانک ها را مورد بررسی قرار می دهند تا برای فعالیت مجدد آنان تصمیم گیری شود .
نماینده دلفان و سلسله در مجلس شورای اسلامی ، به موضوع زنان کار در شهرستان دلفان اشاره کرد و گفت: در این زمینه پیشنهاداتی مطرح شده است و امیدواریم به همت نظام مقدس جمهوری اسلامی شاهد ساماندهی و توانمندسازی آنان باشیم .
رستمیان اظهار داشت: امیدواریم شاهد رشد و شکوفایی مالی زنان سرپرست خانوار باشیم و فضای مناسبی برای فعالیت های آنان را فراهم کنیم .
وی ، به وضعیت شهرک های صنعتی در دلفان و سلسله اشاره کرد و گفت: این دو شهرک فاقد هرگونه صنعت فعال می باشند و امیدواریم در سفر هیات ویژه وزارت کار، شاهد حل مشکلات این واحدها باشیم .
وی گفت: دلفان و سلسله از قطب های کشاورزی محسوب می شوند لذا بایستی توسعه کشاورزی در این مناطق به عنوان محور توسعه قرار گیرد .
رستمیان بیان داشت : در این راستا ۴۰۰ هکتار از اراضی منابع طبیعی شهرستان دلفان جهت کاشت گیاهان دارویی و زعفران در سفر وزیر کار پیش بینی شده است .
وی، به موضوع اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و بیان داشت : شهرستان های دلفان و سلسله از بسیاری از زیرساخت ها محروم هستند و در محرومیت به سر می برند که قرار شد با دستور وزیر محترم تعاون ، کار و رفاه اجتماعی برنامه های ویژه ای را در قالب اقتصاد مقاومتی در این شهرستان ها پیش بینی شود .
شهرستان های دلفان و سلسله با بیش از ۲۳۰ هزار نفر جمعیت در شمال استان لرستان قرار دارند .
۷۲۷۰/۶۰۰۱

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اجتماعی
  • داخلی
  • وزیر مار
  • دلفان

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان