اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / ۱۰ کارآموز از لرستان به المپیاد ملی مهارت اعزام می شوند
82271565-71100247.jpg

۱۰ کارآموز از لرستان به المپیاد ملی مهارت اعزام می شوند

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا رحمن قلاوند روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در مرحله شهرستانی این المپیاد حدود ۷۰۰ تن در این استان ثبت نام کرده اند که در یک رقابت افراد برگزیده به مرحله استانی راه پیدا می کنند.
به گفته وی هفدهمین المپیاد ملی مهارت یکم و دوم آبان ماه سالجاری در تهران برگزار می شود.
وی افزود:سازمان فنی وحرفه ای در سال جاری با تغییر رویکرد به سمت نیازسنجی وتقاضا محوری می رود و برای تحقق این مهم گروه های مطالعاتی و پژوهشی نیزتشکیل شده است.
وی با انتقاد از پوشش خبری رسانه ملی در حوزه آموزش های فنی وحرفه ای بیان کرد: رسانه ملی در استان باید نیازهای استان را در حوزه های مختلف به تصویر کشیده و سازمان آموزش های فنی وحرفه ای که یک نهاد آموزشی غیرانتفاعی بوده را به صورت ویژه ببیند.
مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای لرستان با اشاره به حذف سازمان آموزش فنی از کارگروه اشتغال وسرمایه گذاری وهمچنین شورای برنامه ریزی استان ها افزود: تفاهم نامه وهماهنگی هایی با کاریابی های سطح استان برای شناسایی نیازهای صنعت واشتغال لرستان بسته شده وبرنامه ریزی هایی در این حوزه برای حمایت وایجاد رشته های آموزشی مورد نیاز و متناسب با بازار کار استان در حال انجام است.
قلاوند ادامه داد: در برنامه ریزی های کلان کشور اعتبار مورد نیاز سازمان آموزش فنی وحرفه ای به تناسب موضوع فعالیت های آن دیده نشده وکمترین بودجه مهارتی وآموزشی در میان نهادهای فعال در این حوزه به این سازمان اختصاص داده شده است.
مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای لرستان یادآورشد:هزینه برگزاری هرکارگاه آموزش فنی وحرفه ای در استان ۶ برابر کلاس های تئوری وآکادمیک بوده که باید این مهم در برنامه ریزی های کلان بودجه لحاظ شود.
مسئول هفدمین المپیاد مهارت لرستان نیز گفت: ۶۹۵ تن در مرحله شهرستانی این دوره از المپیاد مهارت ثبت نام کرده بودندکه ۷۴ نفر از آنها به مرحله استانی راه یافته که از این تعداد ۱۰ نفر در ۱۰ رشته مهارتی به مرحله ملی وکشور اعزام می شوند.
مرتضی فرج پوربا اشاره به اینکه سال گذشته لرستان رتبه هشتم کشور را به خود اختصاص داد گفت: در سال گذشته و در شانزدهمین دوره المپیاد ملی مهارت نیز هشت نفر در هشت رشته آموزشی شرکت کرده بودند که در مقایسه با پانزدهمین دوره این المپیاد رتبه خوبی را کسب کرده ایم.
معاون آموزش فنی وحرفه ای لرستان با اشاره به اینکه پیش بینی می شود امسال سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر ساعت آموز فنی وحرفه به کاراموزان ارائه شود بیان کرد: در استان لرستان ۱۸۱ کارگاه آموزشی ۲۷۰ رشته مهارتی در بخش دولتی ارائه می کنند که در ۶ ماهه نخست سال جاری یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر ساعت دوره های آموزشی برگزار شده است.
حشمت اله معتمدی افزود: در سه ماهه دوم سال جاری ۵۰ کارگاه به علت اعزام ۹۱ مربی حق التدریس برای طی دوره های عالی مهارت اعزام شده که ۸۰ نفر از انها موفق به شرکت در دوره های تربیت مربی کشور شدند.
۷۲۷۳/۶۰۶۰
خبرنگار: مقداد بهاروند احمدی**انتشاردهنده: محمد علیدوستی

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اجتماعی
  • لرستان
  • آموزش فنی وحرفه ای
  • بودجه

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان