اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / ۱۰۰ نمازخانه در لرستان ساخته می شود
82109585-70790706.jpg

۱۰۰ نمازخانه در لرستان ساخته می شود

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

یه گزارش خبرنگار ایرنا هوشنگ بازوند روز یکشنبه ظهر در ستاد اقامه نماز استان لرستان اظهار کرد: در سال گذشته در امر برگزاری نمازجماعت در سطح شهرهای استان کارهای خوبی انجام شد ولی با توجه به هجمه های زیاد دشمنان اقامه نماز در جامعه باید از سوی مسئولان مورد توجه ویژه قرار گیرد.
وی افزود: دانشگاه پیام نوراستان امسال باید هزینه ساخت مسجد پردیس دانشگاه کمالوند را به عهده بگیرد و کمیته امداد استان با همکاری بهزیستی وآموزش وپرورش نیز چهار مهد کودک قرآنی را برای آموزش مفاهیم قرآنی و مهدوی در سطح استان راه اندازی کنند.
استاندار لرستان بیان کرد: صدا وسیما نیز باید نسبت به پخش برنامه هایی در زمینه اقامه نماز و فرهنگ سازی در این راستا اقدام کند.
وی تاکید کرد: مدیران دستگاه ها شرکت در نماز جمعه ونمازهای جماعت ادارات را جدی گرفته وبازرسی استان نیز در مورد ارزشبابی مدیران ملاک شرکت در نماز جماعت را قرار بدهند.
دبیر ستاد اقامه نماز استان لرستان در این جلسه با بیان اینکه برخی مدیران در نمازهای جماعت ادارات شرکت نمی کنند و این امر نیاز به تذکر جدی از سوی مسئولان ارشد استان دارد افزود: مدیران دستگاه ها نسبت به انتخاب رابطین ودبیران اقامه نماز معرفی شده به ستاد نیز اهتمام بیشتری داشته باشند.
حجت الاسلام عابدین درویش پور با اشاره به توزیع پنج هزار مهر در بین نماز خانه های استان یادآورشد: در سال گذشته اقدامات خوبی در راه اندازی و تجهیزنمازخانه های بین راهی در استان شده است.
معاون پرورشی فرهنگی آموزش وپرورش استان لرستان نیز در این جلسه اظهار کرد: در سال تحصیلی گذشته ۱۶۵ هزار نفر از ۳۱۰ هزار دانش اموز استان در مسابقات آموزشی قرآن، نماز ،اذان و احکام شرکت کردند.
محسن یوسفوند ادامه داد:چهار هزار ۲۰۰ آموزشگاه در سطح استان وجود دارد که یک هزار و۶۵۰ مورد از این آموزشگاه ها دارای نماز خانه مستقل هستند ومابقی در فضای های مشترک اقدام به برگزاری نماز جماعت می کنند.
وی اضافه کرد: در سال تحصیلی ۹۴ -۹۵ هشت هزار متر مربع فرش از سوی اداره کل تجهیز و نوسازی مدارس برای نمازخانه های مدارس استان اهدا شد.
یوسفوند تاکید کرد: در صورت تامین روحانی وامام جماعت برای برگزاری نماز در مدارس استان ظرفیت برگزاری این فریضه در تمام سه هزارو ۶۵۰ مدارس سطح استان وجود دارد.
مدیر کل اوقاف وامورخیریه استان لرستان در این جلسه اظهار کرد: دوهزار و ۵۰۰ مسجد و۱۰۰ امام زاده در سطح استان وجود داشته که از ۱۰۰ امام زاده فقط ۴۶ مورد آن در آمدزا هستند.
حجت الاسلام مرتضی خاکبازبیان کرد: در استان لرستان کمبود دوهزار مسجد وجود دارد که سال گذشته در این ارتباط ده میلیارد ریال برای احداث چهار مسجد هزینه شده است.
وی گفت: در نوروز امسال با برگزاری طرح نشاط معنوی واعزام ۱۴۰ مبلغ بیش از دو میلیون بار در امام زاده های استان نماز جماعت برگزار شد.
مدیرکل اوقاف وامورخیریه لرستان اضافه کرد: در شهرستان دلفان کمبود مسجد بیشتر از سایر مناطق استان است.
۷۲۷۳/۶۰۶۰

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اجتماعي
  • لرستان
  • اقامه نماز

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان