اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / ۱۶۸ طرح عمرانی در سند اقتصاد مقاومتی پیش بینی شده است
82287272-71130896.jpg

۱۶۸ طرح عمرانی در سند اقتصاد مقاومتی پیش بینی شده است

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش ایرنا، مهرداد غضنفری روز یکشنبه در نشست با خبرنگاران که در محل استانداری لرستان برگزار شد اظهار کرد: در مجموع برای این طرح های عمرانی و اقتصادی هشت هزار و ۹۵۳ میلیارد تومان اعتبار هزینه می شود.
وی افزود: در اجرای این سند استفاده از توانمندی ها ، قابلیت ها و ظرفیت های داخلی و نگاه به جذب سرمایه گذاری ها و قابلیت بازار و تکنولوژی های فرامرزی به کار گرفته خواهد شد که هم اکنون نیز پیشرفت خوبی حاصل شده به طوری که تعداد ۱۵۴ پروژه بطور کامل تاکنون به بهره برداری رسیده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان افزود: ۹۳ طرح افتتاح شده شامل ۶۷ طرح صنعتی، هشت طرح کشاورزی، هشت طرح خدماتی و ۱۰ طرح متفرقه بین دستگاه های مختلف است که در مجموع برای سه هزار و ۳۶۲ نفر اشتغال ایجاد کرده است.
غضنفری در خصوص تفکیک این پروژه ها گفت: در سند اقتصاد مقاومتی تعداد ۲۰۷ طرح اقتصادی، ۳۹۴ طرح عمرانی و در حوزه برنامه ریزی ۳۵ طرح و در بخش فرهنگی و اجتماعی ۲۷ پروژه تعریف شده است.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ظرفیت لرستان در خصوص سنگ های تزیینی افزود: لرستان ۲۲ درصد سنگ های تزیینی استان و بیش از سه درصد سنگ های تزیینی دنیا را دارد که متاسفانه در حوزه صادرات فعالیت خوبی در این زمینه صورت نگرفته و در این زمینه ارزش افزوده متناسبی ایجاد نشده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان افزود: با ابتکار استاندار و همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت پایانه صادرات سنگ در دست طراحی و ساخت است که تولید، صادرات و فروش سنگ را از ابتدا تا انتها بصورت زنجیره ای در آن پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: این اقدام با جنبه نمایشگاهی و تبلیغاتی که دارد علاوه بر اینکه کار تامین نیاز بازارهای سنگ را برعهده می گیرد می تواند بازار قوی صادراتی ایجاد کند.
غضنفری در خصوص وجود مشکلاتی در برخی کارخانجات استان گفت: مشکلات واحدهای صنعتی در کارگروه تسهیل رفع موانع تولید استان بطور مرتب مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و امسال نیز با توجه به اختیاراتی که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی به استان ها داده شده اقدامات موثری صورت گرفته است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار لرستان گفت: ستاد تسهیل استان لرستان تا کنون ۷۳ جلسه با ۴۰۹ مصوبه داشته است.
وی افزود: استان لرستان از نظر برگزاری تعداد جلسات ستاد تسهیل، رفع موانع تولید استان و همچنین از نظر تعداد مصوبات نیز در مرداد ماه امسال موفق به کسب رتبه نخست کشور شده است.
غضنفری اظهار کرد: برخی از واحد های تولید که در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مورد بررسی قرار می گیرند مشکل از متقاضی است به اینصورت که ۵۸ مورد یعنی معادل ۱۶ درصد مشکل از متقاضی و تنها ۱۶ مورد یعنی معادل یک درصد مشکل از دستگاه بوده است.
وی در خصوص احیای ظرفیت های راکد نیز گفت: از ۸۴ واحد تملیک شده توسط بانک های استان تاکنون ۱۵ واحد احیا شده و با توجه به پیگیری های انجام شده ، مقدمات و مصوبات احیا و واگذاری ۳۰ واحد تملک شده در شهرک های صنعتی استان تا پایان سال فراهم شده است.
۱۹۲۰/۶۰۶۰
خبرنگار: مهری میردریکوند**انتشاردهنده: محمد علیدوستی

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اقتصاد
  • معاون استاندار
  • اقتصاد مقاومتي

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان