اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / ۳۴تعاونی در لرستان موفق به اخذ تسهیلات شده اند
82308152-71172814.jpg

۳۴تعاونی در لرستان موفق به اخذ تسهیلات شده اند

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

علی آشتاب روز دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن جلسات این اداره با بیان اینکه ۱۹۰ تعاونی متقاضی تسهیلات پس از معرفی و بررسی در کارگروه های کارشناسی و تایید آنها به شعب بانکهای عامل معرفی شدند، گفت: تاکنون ۱۴۰ میلیارد ریال تسهیلات مستقیم و ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات غیرمستقیم به این تعاونی ها پرداخت شده است و ۳۴ تعاونی موفق به اخذ قرارداد و دریافت تسهیلات شده اند.
وی با اشاره به آمار جویندگان کار در ۶ماهه نخست امسال گفت: تعداد سه هزارو ۵۹۷ نفر که یکهزارو ۵۶۲نفر خانم و ۲هزارو ۳۵نفر را آقا تشکیل داده اند در مراکز کاریابی زیر نظر اداره کل ثبت نام کرده اند.
همچنین افزود: ۶۷۲نفر توسط این مراکز مشغول به کار شده اند.
وی ادامه داد: تعداد ۵۷۹ نفر جهت تامین نیروی کار مورد نیاز به مراکز فنی و حرفه ایی معرفی شده اند.
مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان لرستان با اشاره به اینکه این اداره کل در راستای کاهش آسیب های اجتماعی طرح «کاج» را در استان اجرا کرده است، گفت: اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان توانست در این رابطه رتبه اول عملکرد را کسب کند.
علی آشتاب بیان کرد: همچنین اداره کل کار لرستان رتبه دوم جشنواره شهید رجایی را در بین ۶۰ دستگاه اجرایی استان کسب کرد.
وی همچنین ادامه داد: طرح تکاپو یکی از برنامه های اقتصاد مقاومتی بوده و هیچگونه مانعی و مخالفتی از سوی این اداره کل بر سر راه این طرح نبوده و منتظر جذب اعتبار برای اجرایی کردن این طرح در شهرستان های سلسله و دلفان هستیم.
وی با بیان اینکه این طرح کشوری بوده و در آن همه ظرفیت های اقتصادی استان در قالب ۳۸ رسته شاخص اولویت بندی شده است، افزود: در این طرح های حوزه عسل و پوشاک دلفان در نظر گرفته و کار مطالعه، شناسایی و تهیه برنامه عملیاتی این طرح انجام شده و منتظر ابلاغ اعتبار از سوی وزارتخانه خواهیم ماند.
آشتاب گفت: تلفات ناشی از حوادث کار نسب به مدت مشابه سال گذشته ۴۹درصد کاهش داشته و با نظارت بیشتر بر مشاغل پرخطر سعی در کاهش بیشتر این رقم و امنیت بالای کارگران هستیم.
وی با بیان اینکه تعداد ۱۵مرکز کاریابی جهت ثبت نام متقاضیان جویای کار در استان وجود دارد گفت: طبق آمار این مراکز ۱۳۲هزار نفر بیکار در استان وجود دارد.
۳۲۱۰/۶۰۰۱
خبرنگار: محمد یاراحمدی** انتشار دهنده: هوشنگ بهرهی

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اقتصاد
  • اداره تعاون
  • كار و رفاه اجتماعي
  • تعاوني متقاضي تسهيلات
  • علي آشتاب

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان