اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / ۳۷ درصد مدارس کشور در سال ۹۵ توسط خیرین ساخته می شوند
82098089-70769490.jpg

۳۷ درصد مدارس کشور در سال ۹۵ توسط خیرین ساخته می شوند

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش ایرنا محمد رضا حافظی عصر چهارشنبه در جشنواره خیرین مدرسه ساز بروجرد در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد افزود: ۶۰۰ هزار خیر مدرسه ساز در کشور و یکهزار خیر مدرسه ساز در خارج از کشور عضو مجمع خیرین مدرسه ساز هستند.
رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور با بیان اینکه دانش آموزان با اندک سرمایه خود در امر مدرسه سازی شرکت می کنند، افزود: با فرهنگ سازی انجام شده انتظار می رود ۱۳ میلیون دانش آموز در آینده به خیرین مدرسه ساز بپیوندند.
وی آموزش و پرورش را زیرساخت توسعه پایدار کشور خواند و گفت: امسال که عربستان سعودی اجازه ورود حجاج ایرانی را برای انجام فریضه حج نمی دهد، حجاج ایرانی می توانند هزینه سفر خود را در امر خداپسندانه مدرسه سازی صرف کنند.
** استفاده از توانمندی های ملی و بومی از مصادیق بارز اقتصاد مقاومتی است
یکی از نمایندگان مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جشنواره نامگذاری سال جاری مبنی بر اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل را یادآور شد و گفت: استفاده از توانمندی های ملی و بومی از مصادیق بارز اقتصاد مقاومتی است.
علاء الدین بروجردی افزود: با توجه به وجود مشکلات و معضلات اقتصادی و محدویت های اعتبارات دولتی در عصر حاضر باید به خیرین در همه حوزه ها اهمیت داده شود.
وی اظهار کرد: خیرین نیروهای گمنامی هستند که در یک اقدام خداپسندانه میلیاردها تومان از ثروت خود را صرف تعلیم و تربیت جامعه می کنند.
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی افزود: مردم ایران در جنگ نظامی با دشمنان هزاران شهید تقدیم نظام کردند و دشمن را شکست دادند و امروز نیز می توانند با کار و تلاش در برابر جنگ اقتصادی دشمن پیروز شوند.
وی گفت: نباید نسبت به امکانات بالقوه شهرستان بروجرد مایوس شویم بلکه باید با تلاش فراوان این امکانات را به بالفعل تبدیل نماییم.
بروجردی افزود: باید تلاش کنیم جلوی مهاجرت بی رویه هزاران بروجردی را به دیگر استان ها برای کار بگیریم.
** ایجاد ارتباط بین علم و صنعت ضروری است
دیگر نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: امروز رسالت اصلی ارتباط بین علم و صنعت است تا هدف از تحصیل مدرک گرایی نباشد.
عباس گودرزی افزود: آموزش و پرورش مختص به یک قشر خاص نیست و همه باید برای تربیت نیروی کار جهادی تلاش کنند.
به گفته وی در کنار ساخت فضای آموزشی باید توجه جدی به تجهیز نرم افزاری مدارس داشته باشیم زیرا مدارس از داشتن امکانات آموزشی به روز محروم هستند.
وی اظهار کرد: برای اینکه بتوانیم نیروی کار توانمند تربیت کنیم باید به پارک های علم و فناوری و مراکز رشد توجه ویژه داشته باشیم تا دانش آموختگان دانشگاه ها با تجربه کاری تربیت شوند.
خیرین مدرسه ساز تاکنون ۳۰ مدرسه در شهرستان بروجرد احداث کرده اند که چهار مدرسه هم اکنون در حال احداث است.
جشنواره خیرین مدرسه ساز بروجرد عصر چهارشنبه با حضور رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور، نمایندگان مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی و جمعی از خیرین مدرسه ساز و مسئولان بروجرد در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.
۷۱۹۰/۳۰۲۲

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اجتماعی
  • داخلی
  • جشنواره خیرین مدرسه ساز
  • بروجرد

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان