اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / ۶۰هزار میلیارد ریال در سند اشتغال لرستان سرمایه گذاری می شود
82508566-71570706.jpg

۶۰هزار میلیارد ریال در سند اشتغال لرستان سرمایه گذاری می شود

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش ایرنا علی آشتاب در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته خرم آباد در مصلی الغدیر افزود: سند سرمایه گذاری، تولید و اشتغال لرستان در ماه جاری رونمایی می شود.
وی اظهار کرد: تشکل‌ های کارگری و کارفرمایی به‌ عنوان بازوان مشورتی کارگر، کارفرما و گروه ‌های اقتصادی همواره مورد توجه بوده اند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه آموزش و به روز کردن اطلاعات کارگران و کارفرمایان در دستور کار است، افزود: پارسال ۲۹۶ تشکل ‌کارگری در استان لرستان فعالیت کرده که این تعداد در سال جدید به ۳۱۳ تشکل افزایش‌ یافته است.
وی گفت: هرچه بتوانیم کار جمعی را در بین گروه‌ های کاری توسعه دهیم به فضای کسب ‌و کار کمک می‌ شود.
آشتاب افزود: آموزش به‌ عنوان رکن اصلی مورد توجه بوده و حمایت از واحدهای مشکل‌ دار مورد نظر قرار گرفته است و در این زمینه افزون ‌بر یکهزار و ۴۶۰ نفر ساعت آموزش را در سال ۹۵ داشته ‌ایم.
وی با بیان اینکه کارگران به عنوان نقش‌ آفرینان و سربازان جبهه اقتصادی در تلاش و تکاپو هستند، اظهار کرد: فعالیت اقتصادی در حوزه‌ های مختلف مرهون تلاش ‌های کارگران، سرمایه ‌گذاری کارفرمایان و ایجاد شرایط توسط دولت است.
وی گفت: کارخانجات نساجی بروجرد حدود ۵۰۰ نفر در سال ۹۵ مورد حمایت قرار دادیم که در حال حاضر کار نوسازی خطوط تولید انجام و حدود ۲۰۰ نفر بازگشت به کارشده و مابقی نیز به‌ مرور زمان به چرخه تولید بازمی‌گردند.
آشتاب افزود: در سال ۹۵ با حمایت مدیریت ارشد لرستان افزون ‌بر ۱۷۲ جلسه ستاد تسهیل با بیش از ۷۰۰ مصوبه برگزار شد که بیش از ۶۰ درصد مصوبات اجرا و مابقی در حال اجراشدن هستند.
وی گفت: اگر به دنبال اشتغال و حل مشکل اقتصادی هستیم باید به تولید داخلی و مصرف تولیدات داخلی توجه داشته باشیم چراکه یکی از الزامات اقتصاد مقاومتی مصرف کالاهای داخلی است.
وی عنوان کرد: دولت باید شرایط ایجاد اشتغال را تسهیل و زیرساخت ‌ها را فراهم کند که در این زمینه همه قوا مسئول هستند تا فضای کسب‌ و کار را بهبود بخشند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان افزود: مبارزه با قاچاق کالا که مورد تأکید مقام معظم رهبری است باید مورد توجه قرار گیرد.
وی اظهار کرد: مهم ‌ترین وظایف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تنظیم رابطه بین کارگر و کارفرما است تا از حقوق نیروی کار صیانت شود.
وی افزود: در ابتدای سال ۹۵ سند اشتغال لرستان تهیه شد که در این سند وظایف دستگاه‌های اجرایی مشخص و در جلسات مختلف کارگروه اشتغال به تحقق این سند تأکید شد.
آشتاب گفت: با همکاری دستگاه ‌های اجرایی استان لرستان و بانک‌ ها افزون ‌بر ۴۱ هزار میلیاردو ۳۶۰میلیون ریال پرداختی بانک‌ ها بود که به تثبیت کار کمک کرد و افزون ‌بر ۲۵ هزار فرصت شغلی در بنگاه‌ های اقتصادی ایجاد شد.
وی بیان کرد: در ابتدای دولت تدبیر و امید افزون ‌بر ۱۱۳ هزار نفر بیکار در استان لرستان وجود داشت که با توجه به تلاش‌ های انجام ‌شده و احیای ظرفیت‌ های راکد میزان بیکاری کاهش‌ یافته است.
وی گفت: سرمایه ‌گذاری و اشتغال از تأکیدات مقام معظم رهبری و برنامه جدی دولت است لذا تلاش می‌شود تا با بهره ‌گیری از صندوق توسعه ملی رشد قابل‌ توجهی را در ایجاد اشتغال داشته باشیم.
وی خصوص احیای ظرفیت ‌های راکد استان لرستان اظهار داشت: در سال ۹۵ افزون بر ۱۴۰ تعاونی تشکیل ‌شده که زمینه ایجاد اشتغال را فراهم می ‌کند؛ کل خدماتی که در سال گذشته توسط تامین اجتماعی استان به جامعه کارگری ارائه ‌شده افزون بر ۱۱ هزار میلیارد ریال و در بخش درمانی بیش از یکهزارو میلیاردو ۳۵۰ میلیون ریال بوده است.
وی افزود: طبق طرح مطالعاتی با بهره ‌گیری از متخصصان این حوزه در یک برنامه پنج ‌ساله ۲۵ درصد آسیب ‌های اجتماعی را در کارگاه ‌ها کاهش دهیم.
وی ادامه داد: کارخانه ماشین ‌سازی استان لرستان با پیگیری‌های انجام‌شده واگذار می ‌شود تا فعالیت مجدد خود را آغاز کند.
استان لرستان یکی از استان های محروم کشور با تلاش دولتمردان دولت تدبیر و امید در تمام حوزه ها رشد قابل توجهی در سه سال و نیم گذشته داشته است.
۳۲۱۰/۳۰۲۲
خبرنگار: محمد یاراحمدی ** انتشاردهنده: احسان کردی

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اقتصاد
  • سند سرمايه‌گذاري
  • كار و اشتغال
  • تعاون

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان