اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / ۸۲ هزار خانوار در لرستان زیرپوشش کمیته امداد هستند
82420883-71394427.jpg

۸۲ هزار خانوار در لرستان زیرپوشش کمیته امداد هستند

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش ایرنا جاسم محمدی فارسانی عصر سه شنبه در نشت خبری در محل سالن اجتماعات کمیته امداد دورود افزود: در رویکرد و نگاه جدید مجموعه کمیته امداد و با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری رفع فقر و محرومیت مادی و معنوی بصورت ویژه در دستور کار است.
وی یکی از مدرن ترین راه های مبارزه با فقر را توانمند سازی مددجویان دانست و گفت: ما باید بتوانیم پس از ارائه خدمت و توانمندسازی مددجویان، آنها را از چرخه امداد خارج کنیم.
وی با بیان اینکه خدمات کمیته امداد طی ۳۸ سال عمر انقلاب اسلامی بی نظیر بوده است، افزود: در بحث کمک های مادی ارائه خدمات مسکن، اشتغال، مستمری، آموزش های لازم برای ایجاد اشتغال، بیمه و درمان مورد توجه مجموعه کمیته امداد است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان حمایت از روستائیان را یکی از اهداف مهم این نهاد عنوان و اظهار کرد: کمیته امداد با ایجاد اشتغال پایدار در روستاها تمام تلاش خود را برای ممانعت از مهاجرت روستائیان به شهر به کار بسته است.
وی با بیان اینکه پنج هزار و ۲۰۰ خانوار در شهرستان دورود زیرپوشش کمیته امداد هستند، افزود: در حوزه اشتغال در شهرستان دورود ۲۰۲ طرح در سال ۹۵ اجرایی شده که مبلغ ۲۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای آنها هزینه شده است.
وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۴۳ مورد کمک هزینه ازدواج به مددجویان دورودی پرداخت شده است، افزود: در این مدت در بخش مسکن نیز ۱۲۰ مورد تعمیر، ۳۰ مورد بهسازی و ۱۰ مورد خرید مسکن به ارزش ۶ میلیارد ریال عملیاتی شده است.
محمدی فارسانی با بیان اینکه تعداد ۶۵۸ یتیم و ۲ هزار و ۸۰۰ حامی در دورود وجود دارد، اظهار داشت: در طرح اکرام ایتام وضعیت دورود مطلوب است به طوریکه در سال جاری مبلغ ۶ میلیارد و ۵۸۰ میلیون ریال توسط حامیان برای کمک به ایتام جمع آوری شده است.
وی با بیان اینکه در سال ۹۵ مبلغ یک میلیارد و ۵۱۰ میلیون ریال بابت هزینه های درمانی به مددجویان دورودی پرداخت شده است، افزود: تعداد ۳۰ مرکز درمانی خصوصی و دولتی طرف قرارداد کمیته امداد در دورود است و چهار هزار و ۶۰۰ نفر زیرپوشش بیمه درمانی کمیته امداد می باشند.

** کمیته امداد به دنبال کسب درآمد از طریق شیوه های نوین است
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان تصریح کرد: با توجه به مخارج و هزینه های جمع آوری پول نقد در امر صدقات و امور خیرخواهانه از جمله زمان بر بودن جمع آوری مبالغ نقد، وجود آسیب های اجتماعی مانند دستبرد افراد سودجو، کمیته امداد امام خمینی(ره) استفاده از روش های نوین در جمع آوری وجوه را در دستور کار قرار داده است.
وی افزود: در همین راستا مردم شریف استان لرستان هم اکنون می توانند از طریق تلفن همراه با شماره گیری کد #۰۶۶*۷۷۸۸* کمک های خود را به حساب کمیته امداد واریز نمایند.
وی با بیان اینکه مبالغ جمع شده از طریق صندوق صدقات در شهرستان ها به هیچ وجه در شهرهای دیگر خرج نمی شود، گفت: ارائه آمار درست به مردم برای جلب اعتماد آنها یکی از راه های مشارکت مردم در امور خیرخواهانه است.
۷۲۶۸/۳۰۲۲
خبرنگار: میلاد باقری**انتشار دهنده: احسان کردی

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اجتماعي
  • مديركل كميته امداد لرستان
  • نشست خبري
  • دورود

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان